Primo T Premium

Primo T Premium

Primo T Premium ile sınırlara meydan okuyun! Primo T Premium, kullanıcıların artan ihtiyaç ve hayat standartlarına paralel olarak, yepyeni renk ve desenlerle koordinasyon imkanları sunan bir dünya oluşturuyor. Premium serisi, piyasada yer alan yönsüz desenlerdeki en geniş kartelayı sizlerle buluşturuyor. Projenizde ihtiyaç duyacağınız bütün teknik gereklilikler için Primo T Premium serisi size yeter: akustik, kaymaz ve iletken. Birbiriyle renk ve desen uyumu sağlayacağınız Primo Acoustic, Primo SD ve Primo Safe.T ile bütün teknik fonksiyonlar bir kartelada birleşiyor. Primo T Premium, okullar, sağlık kurumları ve diğer kamu binaları gibi birçok ticari mekan için uygun, homojen yapıya sahip olan kaliteli vinil zemin kaplamasıdır.

 
TEKNİK PERFORMANSLAR
Renk değişimi (solmazlık) (EN ISO 105-B02) - Düzey≥ 6
Yangına reaksiyonBfl-s1
Elektrik davranımı - gövde voltajı (EN 1815) - kV< 2
ısı direnci (EN 12667) - m² K/WApprox. 0.01
Isı iletkenliğiApprox. 0.01
Temiz oda testiA
Mikrop ve bakterilere direnç (EN ISO 846)Does not favour growth
TEKNİK ÖZELLİKLER
Toplam kalınlık (EN 428)2 mm
Aşınma tabakası kalınlığı (EN 429)2 mm
Toplam ağırlık (EN 430)3
BirimKG/M²
Kalıcı batma değeri (EN 433) - mm≤ 0.10 (Average measured value: 0.03 mm)
GENEL TANIM
Tanım (EN 649)ISO 10581: Homogeneous single layered vinyl flooring. Type I.
SERTİFİKASYON VE SINIFLANDIRMA
Sınıflandırma - ticari (EN 685) - Sınıf34
Sınıflandırma - endüstriyel (EN 685) - Sınıf43
U - Upec sınıflandırmasıU4
P - Upec sınıflandırmasıP3
E - Upec sınıflandırmasıE2/3
C – Upec sınıflandırmasıC2
NF UPEC sertifika numarası312-017.1
Üretim yeri adresiTarkett AB S-372 81 Ronneby Sweden
PRIMO DK COOL GREY
PRIMO LT BLUE
PRIMO MD PINK
PRIMO LT COOL BEIGE
PRIMO DK GREEN
PRIMO LT YELLOW
PRIMO KIRMIZI
PRIMO LT GREY YELLO
PRIMO LT DENIM BLUE
PRIMO MD YELLOW GREY
PRIMO MD COOL GREY
PRIMO MD COOL BEIGE
PRIMO MD PURE GREY
PRIMO MD COOL BEIGE(2)
PRIMO LT BEIGE
PRIMO MD WARM BEIGE
PRIMO LT WARM GREY
PRIMO MD DK WARM GREY
PRIMO DK WARM BEIGE(2)
PRIMO LT GREEN
PRIMO DK COOL BEIGE
PRIMO MD YELLOW BEIGE
PRIMO SİYAH
PRIMO DK PINK
PRIMO MD DENIM BLUE
PRIMO MD GREEN
PRIMO DK DENIM BLUE
PRIMO TERAKOTA
PRIMO MD GREY BEIGE
PRIMO LT PURE GREY
PRIMO TURUNCU
PRIMO DK WARM BEIGE
PRIMO PURE GREY
PRIMO MD DK PURE GREY
PRIMO MD BLUE
PRIMO DK BLUE

TARKETT’İN ÇEVRE İÇİN UYUMLU SEÇİMİ

Premium serisi Tarkett’in sürdürülebilir çözümler seçiminin bir parçasıdır. Tamamen sürdürülebilir ve çevreci seçimler yaparken diğer taraftan tüm rekabet gereksinimlerini (çevre, performans, bütçe) karşılamanızı sağlayan, birbirine estetik olarak uyumlu, entegre edilmiş bir sistemdir.

Daha İyi Hammaddeler

Tarkett markalı Premium ürünleri %62’e kadar tuz ve mineral dolgular gibi doğal ham maddelerden oluşmaktadır. Ulaşımdan kaynaklanan çevresel etkiyi azaltma adına olabildiğince yerli üreticilerle işbirliği yapılmaktadır. İçerik deklarasyonu mevcuttur.

Kaynak Sorumluluğu

Tarkett markalı Premium serileri İsviçre’nin Ronneby şehrinde üretilmiştir. Fabrika çevresel yönetim sistemini (ISO 14001) uygulamakta olup 2003 yılından beri sürekli olarak çevreye olan etkisini azaltmıştır. - Fabrikada üretilen toplam atık miktarında %52 azalma sağlanmıştır. - VOC işlem emisyonlarında %66 azalma sağlanmıştır. - Fabrika su tüketimini kapalı bir döngüyle yürütmektedir ve Kullanılan enerjinin %53’ü yenilenebilir kaynaklardan (hidroelektrik enerji, rüzgâr gücü, biyo-yakıtlar) sağlanmaktadır. Tüm Tarkett fabrikalarında olduğu gibi Ronneby fabrikası da her iki yılda bir dış denetçi tarafından çevresel açıdan değerlendirmeye tabi tutulur.

İnsana Dost Mekânlar

Tarkett markalı Premium serisi kayda değer sağlık, hijyen ve rahatlık avantajlarını sağlar: - Ömür boyu cila ve benzeri ürün gerekmez. Bu özellik temizlik elemanlarıyla ilgili sıkıntıyı azaltarak su, deterjan, temizlik ve bakımla ilgili her türlü harcama en aza indirilmiştir. - Avrupa Standardından (1000 μg/m3) 50 kat daha az çok düşük oranlı VOC emisyonları - 28 günde 20 μg/m3 – sayesinde dahili hava kalitesine katkı sağlanmıştır. Test raporları mevcuttur

Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm

Tarkett üretim sonrası atığı geri kazandıran ilk döşeme firmalarından biri olup sektörün lideri konumundadır. 2008 yılında, tüm Avrupa’da 411 ton malzeme toplanarak Ronneby fabrikasına gönderilmiştir. Ronneby’de üretilen Premium serisinde bulunan ortalama içerikler şunlardır: - Muhtelif üretim sonrası / döşeme sonrası geri kazanılmış malzemeler %25,5 - Üretim sonrası malzeme kullanımında 2003 yılından beri %26’lık bir artış olmuştur. Raporlar mevcuttur ISO 14001 sertifika no. 2000-SKM-AQ-886 ISO 9001 sertifika no. 2000-SKM-AQ-255